1. ADVENTNA NEDELJA, 27.11. 2022

Objavil | 27 november, 2022

Godovi v  prihodnjem tednu:

Jutri goduje Katarina Laboure, redovnica, v torek Radogost, škof, v sredo Andrej, apostol, v četrtek Karel de Foucauld, redovnik, v petek Kromacij, škof in v soboto Frančišek Ksaver, misijonar.

Danes teden bo 2. adventna nedelja.

Vstopili smo v adventni čas, čas priprave na Gospodovo učlovečenje. S to pripravo je povezano predvsem naše notranje – duhovno življenje. Uresničevali jo bomo ob Mariji romarici, ki jo boste sprejeli v svoje domove in skupaj molili. Pri izhodu je stojalo s seznamom, kamor se čimprej napišite za dan, ko želite Marijo sprejeti. Začne se že z današnjim dnem. Začeli bomo v Slivicah, nato pa nadaljevali na Uncu.

Skupna adventna akacija župnije bo molitvene narave. Vsi farani povabljeni, da na listke napišete svoje namene, za katere bomo kot skupnost župnije molili. Ti bodo omenjeni pri molitvi rožnega venca in pri sveti maši. Vsi imamo dovolj razlogov za osebne prošnje in molitve, ki jih izročamo Bogu. Te listke lahko oddate pred oltarjem v košaro. Naj nam bo to resna spodbuda, k dobri pripravi na Božič, zato jo vzemimo zelo resno!

V pisarni lahko starši prijavite svoje otroke na srečanje s svetim Miklavžem, najkasneje do prihodnje srede (30.11.).

V prihodnjem tednu bosta prvi petek in sobota, zato povabljeni k zakramentu svete spovedi in obhajila. Dopoldne bo obisk bolnikov.

• v ponedeljek ob 18.00:     + Darja Levinger
  • v četrtek ob 18.00:             – v zahvalo za uslišano molitev za zdravje
  • v soboto ob 18.00:             + Anton Puntar, obl.
  • v nedeljo ob 8.30:         – za žive in pokojne farane