1. ADVENTNA NEDELJA, 29.11. 2020

Objavil | 29 november, 2020

Godovi v  prihodnjem tednu:

Jutri goduje Andrej, apostol, v torek Edmund, mučenec, v sredo Kromacij, škof, v četrtek Sofonija, prerok, v petek Barnara, mučenka in v soboto Saba, opat.

Danes teden bo 2. adventna nedelja.

Vstopili smo v adventni čas, čas priprave na Gospodovo učlovečenje. S to pripravo je povezano predvsem naše notranje življenje. Letošnje razmere nas spodbujajo, da naš dom spreminjamo v svetišče, kjer bo potekala duhovna priprava na Božične praznike.

Na vidno mesto postavite adventni venec, kjer se vsak dan zbirajte k molitvi. V cerkvi vzemite adventno revijo, ki vas bo vsak dan spodbujala k duhovni pripravi na Jezusovo učlovečenje. Bog je prisoten, ni se umaknil od nas, ni nas pustil samih. Zato se prepustimo tišini, hkrati pa opustimo vse, kar nam preprečuje, da bi Ga lahko slišali, videli in občutili. Prav v letošnjem času bo tudi preizkusni kamen, kako znamo sami, iz osebne vere, poskrbeti za našo duhovno pripravo. Nekaj spodbud boste lahko črpali tudi preko spletne in FB strani naše župnije.

Sveto obhajilo, lahko prejmete izven svete maše (od 11. do 11.45), in sicer enemu verniku, oz. eni družini, ali članom istega gospodinjstva. Dogovor za določeno uro javite na župnikov telefon (051-388-065) ali elektronsko pošto župnije (zupnija.rakek@gmail.com)

Veroukarji, po navodilih katehetov, na daljavo, oblikujete veroučna srečanja, oz. predelujete veroučne vsebine.

Po telefonu, lahko naročite mašne namene za prihodnje koledarsko leto. Pokličite g. župnika, da se dogovorimo.

Mašni nameni do sredine decembra, so objavljeni na spletni strani naše župnije, pod rubriko mašni nameni.