11. NEDELJA MED LETOM, 14.6. 2020

Objavil | 14 junij, 2020

Godovi in prazniki v  prihodnjem tednu:

Jutri goduje Vid, mučenec, v torek Beno, škof, v sredo Rajner, samotar, v četrtek Gregor Barbarigo, škof, v petek bo slovesni praznik Srca Jezusovega, v soboto pa spomin Marijinega Brezmadežnega Srca.

Danes teden bo 12. nedelja med letom, v naši župniji pa slovesni praznik od dnevu celodnevnega češčenja Najsvetejšega.

V sredo bo v naši nadškofiji v stolni cerkvi, ob 9. uri krizmena sveta maša, pri kateri bodo posvečena in blagoslovljena sveta olja. Vabljeni, da se pridružite. Redna sredina maša bo zato ob 7. uri.

V petek bomo obhajali slovesni praznik Jezusovega Srca, kateremu je posvečena naša župnijska cerkev. Praznična sveta maša bo ob 19.30. Naj se to pokaže tudi pri udeležbi ob prazničnem bogoslužju.

V nedeljo bomo obhajali Dan celodnevnega češčenja Najsvetejšega zakramenta. Skozi dan bo Jezus izpostavljen v češčenje za osebno in skupno molitev. Na oglasni deski, pa tudi v zadnji številki tiskanih oznanil,  je napisan spored skupin in ulic, ki so odgovorne za češčenje ob določeni uri, česar se držimo, zato si poglejte kdaj ste na vrsti. Na voljo bodo knjižice z molitvenimi urami, zato oblikujte molitev kar se da pestro in duhovno bogato. Češčenje Najsvetejšega bomo pričeli po maši ob 10. uri.

Slovesni sklep celodnevnega češčenja Najsvetejšega, s petimi litanijami Srca Jezusovega, bomo obhajali ob 18. uri, ki ga bo vodil  frančiškan p. Peter Lavrih. Po maši vabljeni, da se pred cerkvijo zadržite ob hrani in pijači, ki jo prinesite v soboto popoldne v župnišče.

Ta dan bomo tudi sklenili veroučno leto. Veroukarji in starši pridete prihodnjo nedeljo v cerkev ob 17h, ko boste oblikovali molitveno uro pred Najsvetejšim.

V pisarni lahko dobite program našega župnijskega romanja, ki bi ga morali imeti že v času prvomajskih počitnic. Novi termin je od 15. do 18.7. Vse informacije dobite v pisarni.