2. ADVENTNA NEDELJA, 6.12. 2020

Objavil | 5 december, 2020

Godovi v  prihodnjem tednu:

Jutri goduje Ambrož, škof in cerkveni učitelj, v torek bo slovesni praznik Brezmadežnega spočetja Device Marije, v sredo goduje Peter Fourier, redovni ustanovitelj, v četrtek bo spomin Loretske Matere Božje, v petek goduje Damaz I., papež, v soboto pa bo spomin Device Marije z Guadalupe.

Danes teden bo 3. adventna nedelja. Imenuje se nedelja gaudete, nedelja veselja, saj se približuje praznik Gospodovega rojstva.

V torek bo slovesni praznik Brezmadežnega spočetja Device Marije. Vabim vas, da se zvečer s posebno molitvijo ob adventnem venčku izročite Mariji. Ob 19. uri boste lahko prejeli v cerkvi sveto obhajilo, po predhodnem dogovorom z g. župnikom.

Vabim vas, da tudi v drugem adventne tednu, osebno in kot družina, pripravljate svoja srca na prihod Gospoda. Na voljo so mnoge spodbude po spletu, med drugim tudi v adventni reviji, ki je na voljo v cerkvi, da jo vzamete.

Sveto obhajilo, lahko ob nedeljah prejmete izven svete maše (od 11. do 11.45), in sicer enemu verniku, oz. eni družini, ali članom istega gospodinjstva. Dogovor za določeno uro, javite na župnikov telefon (051-388-065) ali elektronsko pošto župnije (zupnija.rakek@gmail.com)