2. NEDELJA MED LETOM, 15.1.2023

Objavil | 15 januar, 2023

Godovi v  prihodnjem tednu:

Jutri goduje Honorat, škof, v torek Anton, puščavnik, opat, v sredo Marjeta Ogrska, kneginja, v četrtek Makarij Aleksandrijski, opat, v petek Boštjan in Fabijan, mučenca in v soboto Neža, mučenka.

Danes teden bo 3. nedelja med letom, nedelja Božje Besede.

Poleg oznanjenih svetih maš bo v soboto, še sveta maša za + Emila Hrvatina, ob 7. dnevu, pokopanega v Šmarju pri Kopru.

V sredo, bomo vstopili v teden molitve za edinost kristjanov, ki ga bomo sklenili prihodnji teden, 25.1., na praznik Spreobrnjenja apostola Pavla. Letošnja osrednja misel, oz. geslo, je iz prvega poglavja knjige preroka Izaija: »Naučite se delati dobro, skrbite za pravico«. V skupni in osebni molitvi, ter pri svetih mašah v tem tednu, molimo v ta namen.

V petek 27. januarja ob 18h se v Cerknici začne priprava na zakon, ki traja pet zaporednih petkov. Pari, ki imajo namen se letos poročiti vabljeni k udeležbi. Prijave sprejemajo v župniji Cerknica na mail:  zupnija.cerknica@rkc.si

V pisarni lahko dobite marijanske koledarje in družinsko pratiko, prav tako, lahko poravnate naročnino za verske revije, na katere ste naročeni, ali pa se na novo naročite.

• v ponedeljek ob 18.00:    + Helena Matičič, obl.
  • v četrtek ob 18.00:            – Bogu v zahvalo
  • v soboto ob 18.00:            + Anton Jernejčič