20. NEDELJA MED LETOM, 14.8.2022

Objavil | 31 avgust, 2022

Godovi in prazniki v  prihodnjem tednu:

Jutri bo slovesni in zapovedan praznik Marijinega vnebovzetja, v torek Rok, spokornik, v sredo Evzebij, papež, v četrtek Helena, cesarica, v petek Janez Eudes, duhovnik in v soboto Bernard, cerkveni učitelj.

Danes teden bo 21. nedelja med letom.

Danes bo, kot običajno redni mesečni ofer, za vzdrževanje cerkve in župnišča. Bog povrni.

Jutri bo slovesni in zapovedan praznik Marijinega vnebovzetja, veliki šmaren.  Ta dan bo, kot običajno, praznična sveta maša ob 8.30, pri kateri bomo obnovili posvetitev Slovenskega narod Mariji. K udeležbi pri bogoslužju pa nas spodbuja zapovedan praznik, utemeljen v božjih in cerkvenih  zapovedih.

Na mizi za revije, so na voljo prijavnice za letošnji oratorij, od 21. do 24.8. Čimprej se veroukarji prijavite!

• v ponedeljek ob 8.30: + Tita Prešern
  •                           ob 8.30:   + Janez Hlad, obl.
  • v četrtek ob 19.00: – Mariji in Bogu v zahvalo
  •                  ob 19.00:        + Milan Ivančič, obl.
  • v soboto ob 19.00: + Ana Jernejčič
  •                 ob 19.00:        + Franc Gnezda, obl.
  • v nedeljo ob 8.30: + iz družine Franc
  •                    ob 8.30        + Franc Krošl

OKLIC:

Ženin: TADEJ ZALAR, kat., samski, gimnazijski maturant, sin  Slavka in Ksenije, roj. Strle; ženin je rojen 20.12.1993 v Postojni, biva na Peščenku 8, župnija Cerknica.

in

Nevesta: KARIN  HRESTAK, kat., samska, po poklicu dipl. babica, hči Zdenka in Tadeje, roj. Prešern; nevesta je rojena 24.12.1999 v Postojni, biva v Ivanjem selu 19, župnija Unec.