24. NEDELJA MED LETOM, 11.9. 2022

Objavil | 11 september, 2022

Godovi v  prihodnjem tednu:

Jutri bo spomin Marijinega Imena, v torek goduje Janez Zlatousti, škof in cerkveni učitelj, v sredo bo praznik Povišanja svetega Križa, v četrtek spomin Žalostne Matere Božje, v petek godujeta Korenlij in Ciprijan, mučenca in v soboto Robert Bellarmino, škof in cerkveni učitelj.

Danes teden bo 25. nedelja med letom, ki je v naši metropoliji tudi nedelja svetniških kandidatov.

Vstopili smo v devetdnevnico pred birmo, ki bo poteka vsak večer združena s sveto mašo. Radi se je udeležujte birmanci, družine in botri, pa tudi farani. Priporočimo jih v molitev.

V petek, bo obe župniji obiskal g. birmovalec, ki se bo ob 18. uri srečal z birmanci, starši in botri, pa tudi ostalim občestvom naših župnij. Med sveto mašo bo na voljo za sveto spoved.

Po sveti maši pa se bo, ob priložnosti kanonične vizitacije, ob redni birmi, ki je v letošnjem letu, srečal z ŽPS-jem in predstavniki drugih skupin. Tako se bo seznanil s pastoralnim življenjem. Vsi člani se tega srečanja zagotovo tudi udeležite. Vse bo potekalo v cerkvi in župnišču na Rakeku.

Danes teden, bomo v naši župniji obhajali Binkoštni dan, ko bodo birmanci, po rokah ljubljanskega pomožnega škofa msgr. dr. Franca Šuštarja,  prejeli zakrament svete birme. Slovesnost bo ob 8.30.

• v ponedeljek ob 19.00: – v zahvalo in prošnjo za zdravje
  • v četrtek ob 19.00:        + Jože Rebec
  • v soboto ob 19.00:        + iz družine Blaže
  • v nedeljo ob 8.30:    – Bogu in Mariji v zahvalo za vse prejete                                            dobrote