26. NEDELJA MED LETOM, 25.9. 2022

Objavil | 25 september, 2022

Godovi v  prihodnjem tednu:

Jutri godujeta Kozma in Damjan, mučenca, v torek Vincencij Pavelski, redovni ustanovitelj, v sredo Venčeslav, mučenec, v četrtek Mihael, Gabrijel in Rafael, nadangeli, v petek Hieronim, cerkveni učitelj in v soboto Terezija Deteta Jezusa, cerkvena učiteljica.

Danes teden bo 27. nedelja med letom, ki je tudi rožnovenska nedelja.

V soboto bomo vstopili v mesec oktober, ki je na poseben način posvečen Mariji, preko molitve rožnega venca, kakor je v prikazovanjih sporočala vernikom. Odločimo se, in si vzemimo čas za molitev doma, pa tudi v cerkvi. Poteka pol ure pred sveto mašo.

Pri izhodu so na voljo koledarji iz Društva prostovoljcev Vincencijeve zveze dobrote, ki z zbranimi sredstvi pomaga pri programih povezanih z brezdomci in ljudeh na socialnem robu. Z zbranimi sredstvi preteklih let, so že zgradili hišo, ki je pod streho, sedaj pa sledi opremljanje le-te. Več o tem, si lahko preberete na spletni strani Vincencijeve zveze dobrote in letakih, ki so zraven koledarjev. V njih je tudi položnica, preko katere nakažete znesek. Bog povrni!