26. NEDELJA MED LETOM, 26.9. 2021

Objavil | 30 september, 2021

Godovi  in prazniki v  prihodnjem tednu:

Jutri goduje Vincencij Pavelski, ustanovitelj lazaristov, v torek Venčeslav, mučenec, v sredo Mihael, Gabrijel in Rafael, nadangeli, v četrtek Hieronim, cerkveni učitelj, v petek Terezija Deteta Jezusa, cerkvena učiteljica in v soboto Angeli varuhi.

Danes teden bo 27. nedelja med letom.

V tem tednu bosta prvi petek in sobota, zato povabljeni k zakramentu svete spovedi in obhajila. V petek dopoldne bo obisk bolnikov po domovih. Zvečer pol ure pred mašo, pa bo potekala molitev pred Najsvetejšim.

V petek, bomo vstopili v oktober, meseč rožnega venca. Vabim vas, da to molitev poživite tako doma, kot tudi v cerkvi. Potekala bo pol ure pred mašo. V petek jo bodo oblikovali veroukarji in starši 5. razreda.

Na mizici pri izhodu, so na voljo Vincencejevi koledarji. Z njihovim nakupom, ki je prostovoljni prispevek boste pomagali pri dobrodelnih programih karitativne narave, ki jih koordinirajo slovenski lazaristi in njihovi prostovoljci.

Prav tako si lahko brezplačno pri izhodu vzamete revijo Slovenski Jezuiti, v kateri so med drugim tudi letošnji duhovniški jubilanti, med katerimi je tudi p. Tomaž Podobnik. Vsem, ki ste pomagali pri pripravi in oblikovanju zlate maše, se p. Tomaž iskreno zahvaljuje.

Pri izhodu je aktualna številka tiskanih oznanil, Naš Rakek, ki si jo vzemite.