3. ADVENTNA NEDELJA, 12.12. 2021

Objavil | 12 december, 2021

Godovi  in prazniki v  prihodnjem tednu:

Jutri goduje Lucija, mučenka, v torek Janez od Križa, cerkveni učitelj, v sredo Drinske mučenke, v četrtek Adelajda, kraljica, v petek Viviana, opatinja in v soboto Gracijan, misijonar.

Danes teden bo 4. adventna nedelja.

Danes, bo kakor običajno, ofer, za potrebe cerkve in župnišča. Bog povrni!

Vabljeni, da sprejmete na svoj dom Marijo – romarico. Pri izhodu je stojalo s seznamom, kamor se napišite za dan, ko želite Marijo sprejeti.Skupaj molimo za zdravje.

V petek bomo vstopili v čas neposredne priprave na praznik Kristusovega učlovečenje, božično osemdnevnico. Potekala bo vsak dan ob 18. uri. Naj nas uvede v temeljito duhovno pripravo na božične praznike. Še posebej to velja za družine z veroukarji, kar je del redne kateheze in priprave na Božične praznike.

Prihodnjo nedeljo bo tudi priložnost za sveto spoved pred božičnimi prazniki, od 8. ure naprej.

Sedanja vlada sprejela Uredbo o namenitvi dela dohodnine za donacije (Uradni list RS, št. 155/2021, z dne 29. 9. 2021), v kateri je uvrstila na seznam dohodninskih upravičencev vse sestavne dele Katoliške cerkve (vse župnije). To pomeni, da z letom 2021 sestavni deli Katoliške cerkve (vsaka župnija) ponovno lahko prejemajo namenski del dohodnine. Več o tem je na listih pri pultu za revije.

• v ponedeljek ob 18.00:  + Frančiška Debevec, obl.
    •                     ob 18.00:  + Darja Levinger, 30. dan
    • v četrtek ob 18.00:        – za zdravje
    • v petek  ob 18.00:         + iz družine Lovko

• v soboto ob 18.00:        + Marija Šlajnar, obl.

• v nedeljo ob 8.30:      – za žive in pokojne farane