3. ADVENTNA NEDELJA, 13.12. 2020

Objavil | 12 december, 2020

Farani, povabljeni k sveti spovedi pred bozicnimi prazniki. Potekala bo v farni cerkvi, v torek, 22.12., od 17. – 19. ure.

Godovi v  prihodnjem tednu:

Jutri goduje Janez od Križa, cerkveni učitelj, v torek Drinske mučenke, v sredo Adelajda, kraljica, v četrtek Viviana, opatinja, v petek Gracijan, misijonar, in v sobot, Urban V., papež.

Danes teden bo 4. adventna nedelja.

Kakor doslej, zaenkrat lahko sveto obhajilo ob nedeljah prejmete izven svete maše (od 9. do 9.45), in sicer en vernik, oz. ena družina, ali člani istega gospodinjstva. Dogovorite se z g. župnikom, na telefon (051-388-065) ali elektronsko pošto župnije (zupnija.rakek@gmail.com)

Vabim vas, da tudi v tretjem adventnem tednu, osebno in kot družina, pripravljate svoja srca na prihod Gospoda. Na voljo so mnoge spodbude po spletu, med drugim tudi v adventni reviji, ki je na voljo v cerkvi, da jo vzamete.

Veroukarji, po navodilih katehetov, na daljavo, oblikujete veroučna srečanja, oz. predelujete veroučne vsebine.

Po telefonu, lahko naročite mašne namene za prihodnje koledarsko leto. Pokličite g. župnika, da se dogovorimo.

V četrtek, vstopamo v čas neposredne priprave na praznik Kristusovega učlovečenje, božično osemdnevnico. Potekala bo vsak dan ob 19.30 uri, preko FB strani župnij Unec in Rakek, v kolikor bodo omejitve zbiranja še veljali. Naj nas uvede v temeljito duhovno pripravo na božične praznike. Še posebej to velja za družine z veroukarji, zato vas vabim k sodelovanju.

Letos, boste Luč miru iz Betlehema, lahko prejeli pred župnijsko cerkvijo na Uncu, 18., 20. in 22. decembra med 17. in 19. uro.