33. NEDELJA MED LETOM, 15.11. 2020

Objavil | 14 november, 2020

Godovi in prazniki v  prihodnjem tednu:

Jutri goduje Marjeta Škotska, kraljica, v torek Elizabeta Ogrska, redovnica, v sredo bo spomin posvetitve bazilik sv. Petra in Pavla v Rimu, v četrtek Matilda, redovnica, v petek Edmund, kralj, v soboto, pa bo spomin Darovanja Device Marije.

Danes teden, bo slovesni praznik Kristusa Kralja vesoljstva, zadnja nedelja cerkvenega leta.

V posodobljenih navodilih slovenskih škofov, je še vedno mogoče prejeti sveto obhajilo izven svete maše, in sicer enemu verniku, oz. eni družini, ali članom istega gospodinjstva. Dogovor za določeno uro javite na župnikov telefon (051-388-065) ali elektronsko pošto župnije (zupnija.rakek@gmail.com)

Veroukarji, po navodilih katehetov, na daljavo, oblikujete veroučna srečanja, oz predelujete veroučne vsebine.

Po telefonu sprejemam mašen namene za prihodnje koledarsko leto, od 1.1. naprej. Pri naročilu sv. maš, pokličite g. župnika, da se dogovorimo.

Vse aktualne stvari, oznanila in mašni nameni, so sproti objavljeni na spletni strani župnije Rakek, pa tudi na FB strani iste župnije.

V tednu od 15. do 21. Novembra, bomo tudi letos obhajali teden zaporov.  Vsako leto ga pripravljajo v okviru Katoliške cerkve in tudi drugih krščanskih cerkva ter skupnosti. Namen tedna zaporov je, da bi se kristjani v večji meri zavedali potreb vseh, ki se jih dotika beseda zapor. Ko med letošnjim tednom zaporov molimo za vse kakor koli vpletene v kazensko pravosodje, za zaporsko osebje, svojce zaprtih, žrtve kaznivih dejanj in za same zaprte osebe, ne govorimo o socialni distanci, ampak o fizičnem distanciranju. Molimo za družbeno povezanost in obnovljene odnose ter odprtost za velikodušno ljubezen Boga, ki hrepeni po bližini z vsako posamezno osebo, ki jo ceni in pozna po imenu.

Naj nas letošnji teden zaporov med seboj poveže v molitvi in skrbi za vse brate in sestre, ki v sebi doživljajo zapor in težo življenja v različnih dimenzijah.