4. ADVENTNA NEDELJA, 18.12. 2022

Objavil | 18 december, 2022

Godovi in prazniki v  prihodnjem tednu:

Jutri goduje Urban V., papež, v torek Dominik, opat, v sredo Peter Kanizij, cerkveni učitelj, v četrtek Frančiška Cabrini, redovna ustanoviteljica, v petek Janez Kancij, duhovnik in v soboto Adam in Eva, prastarša.

Danes teden bo Božič, praznik Gospodovega rojstva.

Vabljeni, da tudi v četrtem adventnem tednu, sprejmete na svoj dom Marijo – romarico, enako lahko še vedno napišete namene molitve, po katerih molimo. V pisarni je na razpolago kadilo, oglje, Marjanski koledarji in družinske pratike.

Vsak dan poteka božična osemdnevnica, ob 18. uri. Naj bo to najlepša in najtemeljitejša priprava na božična praznike. Udeležba, še posebej velja za vse veroukarje. Vsem kristjanom, naj bi bilo to samo po sebi umevno.

V petek dopoldne, bo obisk starejših po domovih.

V soboto  zvečer vstopamo v praznovanje Božičnega praznika. Ob večernem zvonjenju bomo blagoslovili in pokadili naše domove, ter tako nadnje klicali Božji blagoslov in varstvo. Naj bo prvi sveti večer priložnost, da si kot družine in posamezniki vzamete čas za skupno molitev in druženje, zato se nepomembne stvari odložijo.

V soboto, na sveti večer, bo večerna maša ob 17. uri, ki  jo bodo oblikovali otroci in je namenjena predvsem njim.

Vsi farani lepo povabljeni k slovesni polnočni maši.  Ofer, pri polnočnici, bo namenjen za potrebe naše župnije.

Na božični dan pa bo praznična sveta maša ob 10. uri.

Bog povrni družini + Alojzija Matičiča iz Ivanjega sela, ki ste darovali za ivanjsko cerkev in za svete maše.

• v ponedeljek ob 18.00:     + Frančiška Hribljan, obl.
  • v torek ob 18.00:               + Sonja Hosner, obl.
  • v sredo ob 18.00:               + Marija in Herman Švigelj
  • v četrtek ob 18.00:             + Silvester Grčman
  • v petek ob 18.00:               + Anton Bajt, obl.
  • v soboto ob 17.00:              + Jakob Maček in Ljubo Berlot
  • v nedeljo ob polnoči:        – za žive in pokojne farane
  • ob 10.00:                         + Anica Meden, obl.
  • ob 10.00:                         + Jože in Angela Otoničar, obl.