4. ADVENTNA NEDELJA, 19.12. 2021

Objavil | 18 december, 2021

Godovi  in prazniki v  prihodnjem tednu:

Jutri goduje Dominik, opat, v torek Peter Kanizij, cerkveni učitelj, v sredo Frančiška Cabrini, redovna ustanoviteljica, v četrtek Janez Kancij, duhovnik, v petek Adam in Eva, prastarši, v soboto pa bo slovesni in zapovedan praznik Gospodovega učlovečenja – Božič.

Danes teden bo slovesni praznik Svete Družine.

Poleg oznanjenih svetih maš, bosta še sveti maši ob 7. dnevu, in sicer, v petek, za + Ano Peternelj, in v nedeljo za + Antonijo Jernejčič.

Vsak večer poteka božična osemdnevnica, ki je neposredna duhovna priprava na božične praznike. Vabljeni k udeležbi.

V torek dopoldne bom obiskal starejše po domovih.

V petek  zvečer vstopamo v praznovanje Božičnega praznika. Ob večernem zvonjenju bomo blagoslovili in pokadili naše domove, ter tako nadnje klicali Božji blagoslov in varstvo. Naj bo prvi sveti večer priložnost, da si kot družine in posamezniki vzamete čas za skupno molitev in druženje, zato naj se nepomembne stvari odložijo.

V petek, na sveti večer, bo večerna maša ob 18. uri, ki  jo bodo oblikovali otroci. Vsi farani lepo povabljeni k slovesni polnočni maši.  Eno uro pred polnočnico, bodo mladi v cerkvi pripravili kratko duhovno pripravo, preko taizejskih spevov.

Na božični dan pa bo praznična sveta maša ob 10. uri. Ofer, pri polnočnici bo namenjen za potrebe naše župnije.

Danes teden, na praznik Svete Družine, bodo otroci po sveti maši prejeli poseben blagoslov, h kateremu ste vsi  lepo povabljeni. Ker je tudi državni praznik, izobesimo zastave!

Pri mizici ob izhodu, bodo na voljo Marjanski koledarji, družinske pratike, ter oglje in kadilo, ki si ga lahko vzamete.

Pri izhodu je aktualna številka tiskanih oznanil Naš Rakek, ki si jo vzemi te domov.