4. ADVENTNA NEDELJA, 20.12. 2020

Objavil | 19 december, 2020

Godovi in prazniki v  prihodnjem tednu:

Jutri goduje Peter Kanizij, cerkveni učitelj, v torek Frančiška Cabrini, redovna ustanoviteljica, v sredo Janez Kancij, duhovnik, v četrtek Adam in Eva, prastarša, v peke bo slovesni in zapovedan praznik Gospodovega rojstva – Božic, v soboto pa bo godoval Štefan, diakon in mučenec.

Danes teden bo slovesni praznik Svete Družine.

Nadaljujemo z božično osemdnevnico. Potekala bo vsak dan ob 19. uri. Od ponedeljka, 21.12. naprej, bodo znova potekale maše z ljudstvom, a z omejitvenimi okrepi.

Jutri, (21.12.) od 17. do 19. ure, bo spovedovanje pred prazniki. Vabljeni, da se preko zakramenta svete spovedi, pripravite na božične praznike. Na voljo bo spovednik od drugod. Upoštevajte vse varnostne ukrepe, ki so v veljavi!

V torek dopoldne, bo obisk bolnikov po domovih.

V četrtek  zvečer, vstopamo v praznovanje Božičnega praznika. Ob večernem zvonjenju bomo blagoslovili in pokadili naše domove, ter tako nadnje klicali Božji blagoslov in varstvo. Naj bo prvi sveti večer priložnost, da si kot družine in posamezniki vzamete čas za skupno molitev in druženje, zato naj se nepomembne stvari odložijo.

Sveta maša na sveti večer, 24.12., bo ob 18. 30 uri.

Na Božič, bo sveta maša ob 10. uri, po njej pa obhajilo. Prijave za obhajilo niso potrebne.

Na praznik svetega Štefana bo sveta maša ob 10.30, po njej pa obhajilo. Prijave za obhajilo niso potrebne.

V nedeljo, na praznik svete Družine, bo sveta maša ob 10. uri, po maši pa obhajilo. Prijave za obhajilo niso potrebne.

V cerkvi,  lahko dobite Marijanske koledarje, pa tudi oglje kadilo in blagoslovljeno vodo.

Nova določila za obhajanje zakramentov

Nov odlok vlade RS o začasni omejitvi kolektivnega uresničevanja verske svobode in navodila za obhajane bogoslužja v Nadškofije Ljubljana ne odpravljajo prepovedi zbiranja ljudi.  Ker je udeležba pri sveti maši še vedno omejena, je mogoče, da se sv. maše udeležijo člani tistega gospodinjstva, ki so za sveto mašo darovali. Tako med delovniki, kot ob nedeljah in praznikih. Če teh ni veliko, lahko tudi drugi.  Vsi pa ste povabljeni, da spremljate prenos svete maše preko medijev.

Še vedno, pa je mogoče prejeti sveto obhajilo. Navadno bo potekalo pol ure po mašah in se ni potrebno prijaviti. Vsak teden boste sproti obveščeni, o vseh spremembah.