4. ADVENTNA NEDELJA; 22.12. 2019

Objavil | 22 december, 2019

Godovi in prazniki v prihodnjem tednu:

Jutri goduje Janez Kancij, duhovnik, v torek Adam in Eva, prastarša, v sredo bo zapovedani praznik Jezusovega rojstva – Božič, v četrtek Štefan, diakon in mučenec, v petek Janez, apostol in evangelist in v soboto Nedolžni Betlehemski otroci.

Danes teden bo slovesni praznik Svete Družine.

V torek  zvečer vstopamo v praznovanje Božičnega praznika. Ob večernem zvonjenju bomo blagoslovili in pokadili naše domove, ter tako nadnje klicali Božji blagoslov in varstvo. Naj bo prvi sveti večer priložnost, da si kot družine in posamezniki vzamete čas za skupno molitev in druženje, zato naj se nepomembne stvari odložijo.

V torek, bo večerna maša ob 18. uri, ki  jo bodo oblikovali otroci. Vsi farani lepo povabljeni k slovesni polnočni maši.  Na božični dan pa bo praznična sveta maša ob 10. uri. Ofer pri polnočnici, bo namenjen vzdrževanju cerkve in župnišča. Bog povrni!

Na praznik svetega Štefana, bo v farni cerkvi praznična sveta maša ob 8.30, v Ivanjem selu pa ob 10. uri. Po njej bo blagoslov konjev. Vsi odgovorni pripravite vse potrebno za blagoslov. Ta dan je tudi državni praznik, zato kot ponosni slovenski državljani, ne pozabimo izobesiti slovenskih zastav.

Ta dan je tudi državni praznik, zato kot slovenski državljani, ne pozabimo izobesiti slovenskih zastav.

Danes teden, na praznik Svete Družine, bodo otroci po sveti maši prejeli poseben blagoslov, h kateremu ste vsi  lepo povabljeni.

Celi teden po Božiču obhajamo božično osmino, kot en sam božični praznik, zato ste tudi med tednom povabljeni k sveti maši.

Pri pultu za revije, je na voljo še nekaj izvodov tiskanih oznanil.

Jutri dopoldne bo obisk bolnikov po domovih.

• v ponedeljek ob 18.00: + Silvester Grčman
  • v torek ob 18.00: + Katja in Ana Blažek
  • polnočnica:   + Angela Otoničar, obl.
  • ob 10.00:                    + Alojz Puntar, obl.
  • v četrtek ob 8.30: + Štefanija Kavčič
  • ob 10.00:            + Kristina Švigelj  (I.SELO)
  • v soboto ob 18.00: + iz družine Hlad
  • v nedeljo ob 8.30: + Mojca Brence