CVETNA NEDELJA, 28.3. 2021

Objavil | 28 marec, 2021

Z današnjo cvetno nedeljo, vstopamo v veliki teden Gospodovega trpljenja, ko obhajamo najpomembnejše dneve naše vere. Vsak naj osebno poskrbi, da bo temu primerno pripravljeno obhajal velikonočno tridnevje, na notranjem in zunanjem področju.

Danes ob 18. uri bo v cerkvi potekalo spovedovanje pred prazniki, zato vas vabim, da pristopite k sveti spovedi. Spovedoval bo duhovnik od drugje.

V torek bo potekalo spovedovanje za veroukarje, od 17. do 19. ure v župnijski cerkvi na Rakeku. Starši bodo obveščeni ob vseh podrobnostih.

V sredo  dopoldne bom obiskal bolnike po domovih.

Na veliki četrtek zvečer ob 19. uri, bomo obhajali slovesno mašo velikega četrtka, v čast Gospodove zadnje večerje.

Na veliki petek, ko je Kristus umrl na križu, Cerkev ne obhaja svete maše, ampak le obrede. Ti bodo ob 19h. Popoldne ob 15. uri pa bomo molili križev pot. Pri božjem grobu bo nabiralnik, ki bo namenjen vašim darovom za Sveto Deželo, za svete kraje.

Na veliko soboto se kristjani zbiramo ob božjem grobu pri molitvi. Vabljeni, da se ustavite v cerkvi ob božjem grobu pri osebni molitvi skozi ves dan.

Ob 7. uri zjutraj, bo blagoslov ognja na Uncu, ob 7.30 pa v Ivanjem selu. Blagoslova jedil na Uncu bosta ob 12 in 15. uri, v Ivanjem selu pa ob 13. in 15. uri.. Po zadnjem blagoslovu jedil, bo v farni cerkvi še krajša skupna molitev pri božjem grobu.

Slovesna velikonočna vigilija bo ob 19. uri. S seboj prinesite svečke.

Na velikonočno nedeljo, bo ob  7.30 vstajenjska slovesnost, druga sveta maša pa bo ob 10.30. Pri obeh bo ofer za potrebe naše župnije. Po obeh svetih mašah bodo lahko prejeli obhajilo tisti, ki ne bodo mogli v cerkev.

• v ponedeljek ob 19.00: + Marija Gnezda, obl.
  • v četrtek ob 19.00: + župnik Franc Vidic
  • ob 19.00:       – Bogu v zahvalo
  • v soboto ob 19.00: + Marija Mlinar
  • ob 19.00:       – za zdravje