NOVO LETO, 1.1.2023

Objavil | 3 januar, 2023

Godovi in prazniki v  prihodnjem tednu:

Jutri goduje Bazilij Veliki, škof in cerkveni učitelj, v torek bo spomin Presvetega Jezusovega Imena, v sredo Elizabeta, redovnica, v četrtek Rogerij, redovnik, v petek bo slovesni praznik Gospodovega razglašenja in v soboto goduje Rajmund Penjafortski, duhovnik.

Danes teden bo praznik Jezusovega krsta, ko bomo bogoslužno zaključili božično dobo.

V četrtek zvečer bo tretji sveti večer, ko se bomo v molitvi zbrali skupaj, ter pokropili in pokadili naše domove. Sveta maša, bo ob 18. uri na podružnici, v Ivanjem selu.

V petek, na slovesni praznik Gospodovega razglašenja, bo praznična sveta maša ob 18. uri. Vsi veroukarji, se zberite skupaj z družinami pri sveti maši. K jaslicam položite vaše darove, ki ste jih zbirali v adventu, ob premišljevanju spodbud v adventnem koledarju za misijonarje. Pri izhodu bo nabiralnik, kamor lahko tudi vsi ostali darujete svoje prispevke ob letošnji trikraljevski akciji. V tem tednu še ne bo veroučnih ur.

Na praznik Gospodovega razglašnje, se bomo pri sveti maši spomnili pokojnega zaslužnega papeža, Benedikta XVI. Naj mu Gospod nakloni večno plačilo za zvesto služenje Cerkvi!

• v četrtek ob 18.00:      + Alojzij Matičič, 30. dan (IVANJE SELO)
  • v petek ob 18.00:    + starši Drenik, in + sestra Mirjam, obl.
  • v petek ob 18.00:    + Ljudmila, Antonija in Julija Jug
  • v soboto ob 18.00:       + iz družin Šlajnar in Košir