VELIKA NOČ, 4.4. 2021

Objavil | 9 april, 2021

Z današnjim praznikom Velike noči smo vstopili v velikonočni čas, čas veselja, zmagoslavja in praznovanja. Zato tudi ves teden, vse do bele nedelje, obhajamo velikonočno osmino, kar pomeni, da osem dni v bogoslužju praznujemo velikonočni praznik.

V tem tednu godujejo: Jutri Vincencij Ferrer, duhovnik, v torek Irenej iz Srema, škof, v sredo Janez Krstnik de la Salle, redovni ustanovitelj, v četrtek Dionizij, škof, v petek Maksim in Timotej, mučenca in v soboto Domen, škof.

Danes teden bomo praznovali 2. velikonočno nedeljo, belo nedeljo, ki je tudi nedelja Božjega usmiljenja.

Do nadaljnjega, dokler ne bo rečeno drugače, domači župnik vsak dan mašuje po mašnih namenih, ki so oznanjeni. Vabim vas, da se takrat zberete k sveti maši preko TV ali radia, oziroma kasneje, ko bodo znova maše z ljudstvom.

V nedeljo, povabljeni k prejemu svetega obhajila. Potekalo bo od 11. ure do 11.45. Udeležujte se ga posamično, oz. ena družina.

Bog povrni vsem, ki redno podpirate domačo župnijo z darovi v nabiralniku, ali z nakazili na transakcijski račun župnije!