26. NEDELJA MED LETOM, 25.9. 2022

Objavil | 25 september, 2022

Godovi v  prihodnjem tednu:

Jutri godujeta Kozma in Damjan, mučenca, v torek Vincencij Pavelski, redovni ustanovitelj, v sredo Venčeslav, mučenec, v četrtek Mihael, Gabrijel in Rafael, nadangeli, v petek Hieronim, cerkveni učitelj in v soboto Terezija Deteta Jezusa, cerkvena učiteljica.

Danes teden bo 27. nedelja med letom, ki je tudi rožnovenska nedelja.

V petek, ob godu sv. Hieronima, zavetnika Ivanjega sela, bo ob 18. uri sveta maša v Ivanje selu.

V soboto bomo vstopili v oktober, ki je na poseben način posvečen Mariji, preko molitve rožnega venca, kakor je v prikazovanjih sporočala vernikom. Odločimo se, in si vzemimo čas za molitev doma, pa tudi v cerkvi. Poteka pol ure pred sveto mašo.

Prihodnjo nedeljo, bo žegnanje v Ivanjem selu.  Ob 10. uri, bo praznična sveta maša, zato vabljeni vsi prebivalci tega kraja k maši. Ofer po maši, bo namenjen vzdrževanju podružne cerkve. Bog povrni!

Pri izhodu so na voljo koledarji iz Društva prostovoljcev Vincencijeve zveze dobrote, ki z zbranimi sredstvi pomaga pri programih povezanih z brezdomci in ljudeh na socialnem robu. Z zbranimi sredstvi preteklih let so že zgradili hišo, ki je pod streho, sedaj pa sledi opremljanje le-te. Več o tem, si lahko preberete na spletni strani Vincencijeve zveze dobrote in letakih, ki so zraven koledarjev. V njih je tudi položnica, preko katere nakažete znesek. Bog povrni!

• v ponedeljek ob 19.00:  + Vladimir Matičič
  • v četrtek ob 19.00:         + Ludvik Zalar, obl.
  • v petek ob 18.00:            + iz družine Urbas (Ivanje selo 50)

(IVANJE SELO)

• v soboto ob 19.00:         + Jožefa Marjeta Lunka