Biblična skupina

V začetku leta 1999 smo na območju cerkniške dekanije pričeli ustanavljati molitveno pogovorne skupine. Na Rakeku smo 1. marca 1999 ustanovili Svetopisemsko skupino, ker smo sklenili, da je Sveto pismo neizčrpen vir za pogovore. Na začetku nas je bilo sedem rednih članov. Srečujemo se tedensko in se redno pripravimo na srečanje, tako, da preberemo dogovorjene stavke iz Svetega pisma, si zabeležimo, če nas je kaj posebej nagovorilo in se o tem v skupini pogovarjamo. Vsebino Svetega pisma povezujemo z vsakdanjim življenjem. V  dobrih štirinajstih letih smo se naučili SP uporabljati in ga že kar nekaj predelali, vendar nas vedno znova nagovarja. Najbolj pa smo veseli, če se nam pridruži in tudi kaj razloži gospod župnik. Trenutno nas je devet članov in upamo, da se nam bo še kdo pridružil – lepo vabljeni. Od junija do sredine septembra pa imamo tudi mi počitnice.

Zapisala: Milka Žnidarič