1. ADVENTNA NEDELJA; 1.12. 2019

Objavil | 3 december, 2019

Z današnjo prvo adventno nedeljo, stopamo v novo bogoslužno leto.

Jutri goduje Kromacij, škof v torek Frančišek Ksaver, duhovnik, v sredo Janez Damaščan, cerkveni učitelj, v četrtek Sava, opat, v Petek Nikolaj, škof in v soboto Ambrož, škof in cerkveni učitelj.

Danes teden bo slovesni praznik Brezmadežnega Spočetja Device Marije. Obnovili bomo tudi osebno posvetitev Brezmadežni.

Vstopili smo v adventni čas, čas priprave na Gospodov prihod. S tem pa je povezano predvsem naše notranje življenje. K temu nas bo spodbujala naša adventna župnijska akcija, z naslovom »Molitev me vodi k Tebi«. Adventno akcijo bomo uresničevali vsak večer, na poseben način pa ob Mariji romarici, ki jo boste sprejeli v svoje domove. Pri izhodu je stojalo s seznamom, kamor se napišite za dan, ko želite Marijo sprejeti. Začne se že z današnjim dnem. Začeli bomo v Slivicah, nato pa nadaljevali na Uncu.

V četrtek, ob 17.30, bo miklavževanje za otroke, v dvorani župnišča na Rakeku.

Prihodnjo nedeljo, bodo pri sveti maši, med kandidate za birmo, sprejeti veroukarji 8. in 9. razreda. Naj jih spremlja naša molitev.

• v ponedeljek ob 18.00: + iz družine Strle
  • ob 18.00:  + Marija in Frančišek Jeršan, obl.
  • v četrtek ob 17.00:  + Katja Blažek
  • v petek ob 17.00: + Jožefa Opeka, 30. dan