1. ADVENTNA NEDELJA; 1.12. 2019

Objavil | 3 december, 2019

Z današnjo prvo adventno nedeljo, stopamo v novo bogoslužno leto.

Jutri goduje Kromacij, škof v torek Frančišek Ksaver, duhovnik, v sredo Janez Damaščan, cerkveni učitelj, v četrtek Sava, opat, v Petek Nikolaj, škof in v soboto Ambrož, škof in cerkveni učitelj.

Danes teden bo slovesni praznik Brezmadežnega Spočetja Device Marije. Obnovili bomo tudi osebno posvetitev Brezmadežni.

Poleg oznanjenih svetih maš bo prihodnjo nedeljo še sveta maša za + Olgo Šemrov, ki je v preteklem tednu umrla in bila pokopana v Argentini.

V prihodnjem tednu bosta prvi petek in sobota, zato ste povabljeni k zakramentu spovedi in obhajila.

Vstopili smo v adventni čas, čas priprave na Gospodovo učlovečenje. S to pripravo je povezano predvsem naše notranje življenje. K temu nas bo znova spodbujala naša adventna župnijska akcija, »Molitev me vodi k Tebi«. Uresničevali jo bomo vsak večer, na poseben način pa ob Mariji romarici, ki jo boste sprejeli v svoje domove. Razpored obiskov Marije po domovih, bo sproti objavljen v nedeljskih oznanilih, oz. je tudi že na stojali pri izhodu.

V tem tednu ste povabljeni k uresničevanju te akcije farani iz Novega naselja in Stare ceste, ter Vodovodne poti in Ceste pod Srnjakom. Po maši sprejmite Marijina kipa v zakristiji.

V četrtek, ob 17.30, bo miklavževanje za otroke, v dvorani župnišča.