1. ADVENTNA NEDELJA; 2.12. 2018

Objavil | 6 december, 2018

Z današnjo prvo adventno nedeljo, stopamo v novo bogoslužno leto.

Jutri goduje Frančišek Ksaverij, duhovnik, v torek Janez Damaščan, cerkveni učitelj, v sredo Saba, opat, v četrtek Nikolaj, škof, v petek Ambrož, škof in cerkveni učitelj, v soboto pa bo slovesni praznik Brezmadežnega spočetja Device Marije.

Danes teden bo 2. adventna nedelja.

Vstopili smo v adventni čas, čas priprave na Gospodov prihod. S tem pa je povezano predvsem naše notranje življenje. K temu nas bo spodbujala naša adventna župnijska akcija, z naslovom »Molitev me vodi k Tebi«. Adventno akcijo bomo uresničevali vsak večer, na poseben način pa ob Mariji romarici, ki jo boste sprejeli v svoje domove. Pri izhodu je stojalo s seznamom, kamor se napišite za dan, ko želite Marijo sprejeti. Začne se že z današnjim dnem. Začeli bomo v Slivicah, nato pa na Uncu.

V sredo, bo ob 17.30 miklavževanje za otroke, v dvorani župnišča na Rakeku.

V soboto, bo potekal za obe župniji na Rakeku adventni oratorij, od 14. ure naprej. Vabljeni vsi veroukarji in mladi.

V soboto bo slovesni praznik Brezmadežnega spočetja Device Marije. Praznična sveta maša bo ob 18. uri. Obnovili bomo tudi osebno posvetitev Brezmadežni.

• v ponedeljek ob 18.00:   + Marija Udovič
  • v četrtek ob 18.00:         + starši in sorodniki Dekleva
  • v soboto ob 18.00:         + Katja Blažek, obl.
  •             ob 18.00:     + Silvester Grčman
  • v nedeljo ob 8.30:      – za žive in pokojne farane