1. ADVENTNA NEDELJA, 3.12.2023

Objavil | 3 december, 2023

Godovi in prazniki v prihodnjem tednu:

Jutri goduje Janez Damaščan, cerkv. učitelj, v torek Sava, opat, v sredo Nikolaj, škof, v četrtek Ambrož, cerkveni učit., v petek bo slovesni prazni Brezmadežnega spočetja Device Marije, v soboto pa goduje Valerija, mučenka.

Danes teden bo 2. adventna nedelja.

Potekal bo redni mesečni ofer za potrebe cerkve in župnišča. Bog povrni!

Vstopili smo v adventni čas, čas priprave na Gospodovo učlovečenje. S to pripravo je znova povezano predvsem naše notranje – duhovno življenje. Uresničevali jo bomo tudi ob Mariji romarici, ki jo boste sprejeli v svoje domove. Pri izhodu je stojalo s seznamom, kamor se čimprej napišite za dan, ko želite Marijo sprejeti. Začne se že z današnjim dnem. Začeli bomo v Slivicah, nato pa nadaljevali na Uncu.

V letošnjem adventu vas vabimo k skupni molitveni akciji z naslovom »Gospod je blizu«. Vsi farani ste povabljeni, da na list papirja napišete svoje namene, za katere želite, da v župniji skupaj molimo. Omenjeni bodo pri skupni molitvi rožnega venca in pri svetih mašah. Oddate jih v košarico pred oltarjem. Vabljeni, da prinesete tudi molitvene namene vaših bližnjih, ki zaradi starosti ali bolezni ne morejo več v cerkev, želijo pa, da molimo za njihove potrebe. Naj tudi oni v tem adventu čutijo našo in Božjo bližino. Lepo adventno spodbudo najdete tudi v zgibankah, ki si jih vzemite zadaj v cerkvi. Prinašajo povabilo, da  družinski člani vsaj enkrat na dan ugasnemo vse ekrane in se zberemo pri adventnem venčku, ob premišljevanju, molitvi in pesmih, kot je predlagano v zgibanki. »Čujte!«, je Jezusov opomin iz današnjega evangelija, ki je namenjen vsem nam. Ponižna, zaupljiva in potrpežljiva molitev naj bo naš osebni in skupni odgovor, s katerim bomo dejavno vstopili v letošnji adventni čas.

V petek, bo slovesni praznik Brezmadežnega Spočetja Device Marije. Pri sveti maši ob 18. uri, bomo obnovili osebno posvetitev Brezmadežni. Sodelujejo pa tudi vsi veroukarji in družine.

• v ponedeljek ob 18.00: + Alojz, Janez in Marija Mlinar
  • v petek ob 18.00:      + Katja Blažek
  •                ob 18.00:       – za graditelje in ustanovitelje cerkve
  • v soboto ob 18.00:        + Anton Jernejčič, obl.
  • v nedeljo ob 8.30:    – za žive in pokojne farane