1. ADVENTNA NEDELJA, 3.12.2023

Objavil | 3 december, 2023

Godovi in prazniki v prihodnjem tednu:

Jutri goduje Janez Damaščan, cerkv. učitelj, v torek Sava, opat, v sredo Nikolaj, škof, v četrtek Ambrož, cerkveni učit., v petek bo slovesni prazni Brezmadežnega spočetja Device Marije, v soboto pa goduje Valerija, mučenka.

Danes teden bo 2. adventna nedelja.

Po sveti mašisi vzemite blagoslovljene adventne venčke. Priporočen dar je 10 evrov. Denar je vsako leto namenjen za župnijske potrebe, zlasti za kurjavo. Bog povrni!

Vstopili smo v adventni čas, čas priprave na Gospodovo učlovečenje. S to pripravo je znova povezano predvsem naše notranje – duhovno življenje. Uresničevali jo bomo tudi ob Mariji romarici, ki jo boste sprejeli v svoje domove. Razpored obiskov Marije po domovih, bo sproti objavljen pri nedeljskih oznanilih, in je tudi na oglasni deski.

V letošnjem adventu vas vabimo k skupni molitveni akciji z naslovom »Gospod je blizu«. Vsi farani ste povabljeni, da na list papirja napišete svoje namene, za katere želite, da v župniji skupaj molimo. Omenjeni bodo pri skupni molitvi rožnega venca in pri svetih mašah. Oddate jih v košarico pred oltarjem. Vabljeni, da prinesete tudi molitvene namene vaših bližnjih, ki zaradi starosti ali bolezni ne morejo več v cerkev, želijo pa, da molimo za njihove potrebe. Naj tudi oni v tem adventu čutijo našo in Božjo bližino. Lepo adventno spodbudo najdete tudi v zgibankah, ki si jih vzemite zadaj v cerkvi. Prinašajo povabilo, da  družinski člani vsaj enkrat na dan ugasnemo vse ekrane in se zberemo pri adventnem venčku, ob premišljevanju, molitvi in pesmih, kot je predlagano v zgibanki. »Čujte!«, je Jezusov opomin iz današnjega evangelija, ki je namenjen vsem nam. Ponižna, zaupljiva in potrpežljiva molitev naj bo naš osebni in skupni odgovor, s katerim bomo dejavno vstopili v letošnji adventni čas.

V tem tednu ste povabljeni da sprejmete Marijo, farani iz Novega naselja in Stare ceste, ter Vodovodne poti in Ceste pod Srnjakom.

V petek, bo slovesni praznik Brezmadežnega Spočetja Device Marije. Pri sveti maši ob 19. uri, bomo obnovili osebno posvetitev Brezmadežni. Sodelujejo pa tudi vsi veroukarji in družine.

Prihodnjo soboto, čistijo in urejajo cerkev starši veroukarjev 3. razreda.