1. POSTNA NEDELJA, 18.2. 2024

Objavil | 18 februar, 2024

Godovi v prihodnjem tednu:

Jutri goduje Konrad, spokornik, v torek Leon Siciljski, škof, v sredo Peter Damiani, cerkveni učitelj, v četrtek bo bogoslužni prazni Sedeža apostola Petra, v petek goduje Polikarp, škof in mučenec in v soboto Matija, apostol.

Danes teden bo 2. postna nedelja.

Različne postne akcije nas spodbujajo, k osebni pripravi in poglobitvi v našem duhovnem življenju. Več o tem nam bodo spregovorili plakati Slovenske Karitas, k različnim dobrodelnim in preventivnim spodbudam.

Na župnijski ravni nas k bolj duhovnemu življenju, z naslovom »Spreobrnite se in boste živeli«, spodbuja tudi letošnja postna akcija. Pri izhodih vzemite zgibanko, ki vas bo vodila skozi vseh teh štirideset dni. Povabljeni ste, da vsak dan preberete predlagani svetopisemski odlomek in po zapisanih vzpodbudah živite.

Vabljeni k postni pobožnosti križevega pota, ki poteka ob petkih pol ure pred sveto mašo, ob 17.30.