1. POSTNA NEDELJA, 26.2.2023

Objavil | 26 februar, 2023

Godovi v  prihodnjem tednu:

Jutri goduje Gabrijel Žalostne Matere Božje, redovnik-spokornik, v torek Roman, opat, v sredo Albin škof, v četrtek Neža Praška, opatinja, v petek Kunigunda, kraljica in v soboto Kazimir, poljski kraljevič.

Danes teden bo 2. postna nedelja.

Različne postne akcije nas spodbujajo, k osebni pripravi in poglobitvi v našem duhovnem življenju. Več o tem nam bodo spregovorili plakati Slovenske Karitas, k različnim dobrodelnim in preventivnim spodbudam. Še posebej smo povabljeni, da po svojih močeh pomagamo vsem, ki jih je prizadel potres v Turčiji in Siriji. Položnice za prostovoljne prispevke, so na mizici pri revijah.

Prav tako povabljeni k uresničevanju naše župnijske postne akcije,  da vsak dan preberete predlagani svetopisemski odlomek in živite po zapisanih vzpodbudah. V pomoč je zgibanka, ki si jo lahko pri izhodu vzamete in jo izročite tudi drugim.

Vabljeni k postni pobožnosti križevega pota, ki poteka ob petkih, pol ure pred sveto mašo. V prihodnjem tednu, jo bodo v petek ob 17.30, oblikovali veroukarji in starši 8. razreda.

Ob prvem petku in soboti, povabljeni k zakramentu spovedi in obhajila. V petek dopoldne bo obisk starejših po domovih.

Na voljo je aktualna številka tiskanih oznanil, Naš Rakek, ki si jo vzemite pri izhodu.

Zbiramo prijave za večdnevno župnijsko romanje. Čim prej se prijavite!