10. NEDELJA MED LETOM, 11.6.2023

Objavil | 11 junij, 2023

Godovi in prazniki v prihodnjem tednu:

Jutri goduje Adelajda, redovnica, v torek Anton Padovanski, cerkveni učitelj, v sredo Rihard, opat, v četrtek Vid, mučenec, v petek bo slovesni praznik Jezusovega Srca, v soboto pa je bogoslužni spomin Marijinega Brezmadežnega Srca.

Danes teden bomo v naši župniji obhajali dan celodnevnega češčenja Najsvetejšega zakramenta, ki je v vsaki župniji slovesni praznik.

Ob tretji nedelji v mesecu, bo tudi reden ofer za potrebe naše župnije. Bog povrni za vaše darove!

V petek bomo obhajali slovesni praznik Jezusovega Srca, kateremu je posvečena naša župnijska cerkev. Praznična sveta maša bo ob 19.30. Naj se to pokaže tudi pri udeležbi ob prazničnem bogoslužju.

Prihodnjo nedeljo, bomo obhajali Dan celodnevnega češčenja Najsvetejšega zakramenta. Skozi dan bo Jezus izpostavljen v češčenje za osebno in skupno molitev. Na oglasni deski,  je napisan spored skupin in ulic, ki so odgovorne za češčenje ob določeni uri, česar se držimo, zato si poglejte kdaj ste na vrsti. Na voljo bodo knjižice z molitvenimi urami, zato oblikujte molitev kar se da pestro in duhovno bogato. Češčenje Najsvetejšega bomo pričeli po maši ob 10. uri.

Med 17. in 18. uro, bo tudi priložnost za sveto spoved.

V nedeljo bomo sklenili tudi veroučno leto. Veroukarji in starši pridete v cerkev ob 17h, ko boste oblikovali molitveno uro pred Najsvetejšim, nato boste sodelovali pri praznični maši ob 18h, po njej pa bomo razdelili veroučna spričevala.

Slovesni sklep celodnevnega češčenja Najsvetejšega, s petimi litanijami Srca Jezusovega, bomo obhajali ob 18. uri, ki ga bo vodil  upokojeni beograjski nadškof, msgr. Stanislav Hočevar.

Po maši ste povabljeni, da se ustavite pred cerkvijo, zato vabim gospodinje, da kaj napečete, kar prinesite v župnišče v soboto zvečer, med 19 in 20. uro.

Pri pultu za revije, si vzemite novo številko tiskanih oznanil, Naš Rakek.