11. NEDELJA MED LETOM, 18.6.2023

Objavil | 18 junij, 2023

Godovi in prazniki v prihodnjem tednu:

Jutri goduje Nazarij Koprski, škof, v torek Florentina, opatinja, v sredo Alojzij Gonzaga, redovnik, v četrtek Janez Fisher in Tomaž More, mučenca, v petek Jožef Cafasso, redovnik, v soboto pa bo slovesni praznik Rojstva Janeza Krstnika.

Danes teden bo 12. nedelja med letom.

Ob današnjem dnevu celodnevnega čaščenja Najsvetejšega, je dolžnost in priložnost župljanov, da prihajate počastit Jezusa v Najsvetejšem zakramentu. Naj nam ne bo žal časa biti pred Gospodom.

Veroukarji in starši, mladi in še nekatere druge skupine oblikujete molitev pred Najsvetejšim on 17. uri. Sklep s slovesno mašo bo ob 18. uri, ki go bo vodil nadškof v pokoju, msgr. Stanislav Hočevar.

Danes tudi zaključujemo veroučno in pastoralno leto, kar pa ne pomeni, da s tem tudi končamo z obiskom nedeljskih svetih maš in molitev. Mnogi kristjani namreč žal, redno padajo v tako skušnjavo. Po večerni sveti maši, bodo veroukarji prejeli spričevala.

Prihodnjo soboto, na kresni večer, ob 19. uri, bo v Ivanjem selu, za obe naši župniji (Unec in Rakek) skupna slovesna sveta maša za našo domovino, na predvečer Dneva državnosti. Vodil jo bo stolni kanonik, prelat Anton Slabe. Po njej bo kresovanje in druženje. Vabljeni. Ne pozabimo izobesiti slovenskih zastav.

Otroci se čimprej prijavite na poletni oratorij.