12. NEDELJA MED LETOM, 21.6. 2020

Objavil | 21 junij, 2020

Godovi in prazniki v  prihodnjem tednu:

Jutri godujeta Janez Fisher in Tomaž More, mučenca, v torek Jožef Cafasso, redovnik, v sredo bo slovesni praznik Rojstva Janeza Krstnika, v četrtek goduje Viljem, opat, ta dan je tudi dan državnosti, v soboto goduje Jožefmarija Escriva, ustanovitelj Opus Dei in v soboto Ema Krška, kneginja.

Danes teden bo 13. nedelja med letom.

Danes je v naši župniji praznik celodnevnega češčenja Najsvetejšega zakramenta. Vabim vas, da skozi dan redno in z veseljem, prihajate v cerkev k osebni molitvi. Seznam češčenja po ulicah je na oglasni deski. Na voljo so knjižice z molitvenimi urami, ki se jih poslužite pri oblikovanju češčenja. Veroukarji, mladi in ostale župnijske skupine, oblikujete molitev uro pred mašo, ob 17h.

Sklep češčenja s sveto mašo in petimi litanijami Jezusovega srca, ob 18. uri bo vodil frančiškan p. Peter Lavrih. Po sveti maši ste povabljeni, da se zadržite pred cerkvijo, ob kozarčku in pecivu.

V četrtek na dan državnosti in enotnosti, bomo imeli za obe župniji, sveto mašo za domovino ob 19. uri, v Ivanjem selu. Vabljeni da pridete da skupaj molimo za našo državo, ki v teh nemirnih časih, polega jasnega zastopanja krščanskih vrednot v naši družbi, potrebuje tudi našo molitev. Ne pozabimo tudi izobesiti naših slovenskih zastav!

V sredo, bo v znamenje obeležitve 30. obletnice razglasitve plebiscita o samostojnosti naše domovine, ob 20. uri zvonilo z vsemi zvonovi.