2. POSTNA NEDELJA, 13.3. 2022

Objavil | 13 marec, 2022

Godovi  v  prihodnjem tednu:

Jutri goduje Matilda, kraljica, v torek Klemen Dvoržak, redovnik, v sredo Herbert, škof, v četrtek Patricij, škof, v petek Ciril Jeruzalemski, cerkveni učitelj, v soboto pa bo slovesni praznik sv. Jožefa, Jezusovega rednika.

Danes teden bo 3. postna nedelja.

Ta dan bo tudi reden mesečni ofer, Bog povrni za vaše darove.

Poleg oznanjenih svetih maš, bo v petek,  še sveta maša za + Frančiška Ileršiča, ob 7. dnevu. Bog povrni nečakinji Majdi in nečaku Marjanu, ki so darovali za svete maše in farno cerkev!

Vabljeni k postni pobožnosti križevega pota poteka ob petkih pol ure pred sveto mašo. V prihodnjem tednu, jo bodo v petek ob 17.30, oblikovali veroukarji in starši 6. razreda. Prav tako povabljeni k uresničevanju posten akcije, k molitvi in postu za mir in pravičnost na svetu, zlasti Ukrajini. Pri revijah so položnice, ko lahko preko Karitas, namenite denarna sredstva trpečim v Ukrajini.

V  petek bo po sveti maši, okrog 18.30, v dvorani postni večer, ko bo mag. Anton Berčan, župnik iz Ribnice, spregovoril o Plečniku, kot možu vere. Vabljeni!

V soboto, na Jožefovo, bo praznična sveta maša ob 19. uri.

Na tiho nedeljo, 3. aprila, vabljeni na popoldansko postno romanje. Prijave v pisarni.