2. POSTNA NEDELJA, 25.2. 2024

Objavil | 25 februar, 2024

Godovi v prihodnjem tednu:

Jutri goduje Aleksander, škof, v torek Gabrijel Žalostne Matere Božje, spokornik, v sredo Roman, opat, v četrtek Antonija Firenška, vdova, v petek Albin, škof in v soboto Neža Praška, opatinja.

Danes teden bo 3. postna nedelja.

Ob prvem petku in soboti, povabljeni k zakramentu svete spovedi in svetega obhajila. V petek dopoldne bo obisk starejših po domovih.

Vabljeni k uresničevanju letošnje župnijske postne akcije »Spreobrnite se in boste živeli«. Pri izhodu vzemite zgibanko, ki vas bo vodila skozi postni čas. Povabljeni ste, da vsak dan preberete predlagani svetopisemski odlomek in po zapisanih vzpodbudah živite.

Vabljeni k postni pobožnosti križevega pota, ki poteka ob nedeljah, ob 14.30. Danes jo bodo oblikovale sodelavke župnijske Karitas, prihodnjo nedeljo pa veroukarji in starši 1.,2. in 6. razreda.

V petek bo v župnijski dvorani na Rakeku, ob 19. uri, prvi postni večer. Gost bo upokojeni ljubljanski nadškof, msgr. dr. Anton Stres. Spregovoril bo na temo o verski svobodi, ki je v sedanjem času še posebej aktualna.

V soboto ste farani in župnijski sodelavci povabljeni ob 9. uri v Zavod Svetega Stanislava, na izobraževalno srečanje z naslovom »Moje poslanstvo v župniji«.

Lahko se že prijavite na večdnevno župnijsko romanje v času prvomajskih počitnic, pa tudi na postno romanje, ki bo v nedeljo, 17.3., v popoldanskem času. Prijavite se osebno v pisarni, med tednom, ko je dovolj časa da se pogovorimo o vsem potrebnim.

• v ponedeljek ob 18.00:    – za blagoslov in Božje varstvo
  • v torek ob 17.00:               + Marija Sečnik, 30. dan (v Ivanjem selu)
  • v četrtek ob 18.00:           + Ivanka Meglen
  • v soboto ob 18.00:           + stari starši Urbič