2. POSTNA NEDELJA, 25.2. 2024

Objavil | 25 februar, 2024

Godovi v prihodnjem tednu:

Jutri goduje Aleksander, škof, v torek Gabrijel Žalostne Matere Božje, spokornik, v sredo Roman, opat, v četrtek Antonija Firenška, vdova, v petek Albin, škof in v soboto Neža Praška, opatinja.

Danes teden bo 3. postna nedelja.

Ob prvem petku in soboti, povabljeni k zakramentu svete spovedi in svetega obhajila. V petek dopoldne bo obisk starejših po domovih.

Vabljeni k uresničevanju letošnje župnijske postne akcije »Spreobrnite se in boste živeli«. Pri izhodih vzemite zgibanko, ki vas bo vodila skozi postni čas. Povabljeni ste, da vsak dan preberete predlagani svetopisemski odlomek in po zapisanih vzpodbudah živite.

Vabljeni k postni pobožnosti križevega pota, ki poteka ob petkih pol ure pred sveto mašo, ob 17.30. V petek jo bodo oblikovali veroukarji in starši 6. in 7. razreda.

V petek bo v župnijski dvorani ob 19. uri prvi postni večer. Gost bo upokojeni ljubljanski nadškof, msgr. dr. Anton Stres. Spregovoril bo na temo o verski svobodi, ki je v sedanjem času še posebej aktualna.

V soboto, čistijo in urejajo župnijsko cerkev starši 6. in 7. razreda.

V soboto ste farani in župnijski sodelavci povabljeni ob 9. uri v Zavod Svetega Stanislava, na izobraževalno srečanje z naslovom »Moje poslanstvo v župniji«.

V prihodnjem tednu se lahko osebno, v župnijski pisarni že prijavite na večdnevno župnijsko romanje v času prvomajskih počitnic, pa tudi na postno romanje, ki bo v nedeljo, 17.3., v popoldanskem času.