20. NEDELJA MED LETOM, 16.8. 2020

Objavil | 16 avgust, 2020

Godovi in prazniki v  prihodnjem tednu:

Jutri goduje Evzebij, papež, v torek Leonard, opat, v sredo Janez Eudes, duhovnik, v četrtek Bernard, opat in cerkveni učitelj, v petek Pij X., papež in v soboto Devica Marija, Kraljica.

Danes teden bo 21. nedelja med letom.

V cerkvi, kakor doslej prihajajte z zaščitnimi maskami. Določeno pa je tudi, da ob nedeljskih in prazničnih mašah ob vstopu v cerkev, v posebno škatlo, oddate svojo tel. številko brez imena in naslova. V primeru, da je bila pri sv. maši navzoča okužena oseba s koronavirusom, župnik na zahtevo pristojne državne ustanove, posreduje tel. št. udeležencev pri maši, ki so obveščeni o morebitni okužbi.

Tako je poskrbljeno, da lahko nemoteno prihajamo k bogoslužju, kot nas spodbuja tretja Božja zapoved in druga cerkvena zapoved. Spregled od dolžnosti prihajanja k nedeljski sveti maši, je s strani slovenskih škofov že nekaj časa preklican.

• v ponedeljek ob 19.00: + Ada Gnezda, obl.
  • v četrtek ob 19.00: + Anton Jernejčič, + starši Milavec in

Jernejčič