20. NEDELJA MED LETOM, 16.8. 2020

Objavil | 16 avgust, 2020

Godovi in prazniki v  prihodnjem tednu:

Jutri goduje Evzebij, papež, v torek Leonard, opat, v sredo Janez Eudes, duhovnik, v četrtek Bernard, opat in cerkveni učitelj, v petek Pij X., papež in v soboto Devica Marija, Kraljica.

Danes teden bo 21. nedelja med letom.

Poleg oznanjenih svetih maš, bo v petek še sveta maša za + Franca Urbasa, ob 7. dnevu. Bog povrni družini Urbas in Hribernik, ki so darovali ob smrti za svete maše in cerkev.

Pri izhodu je na voljo nova številka tiskanih oznanil, naš Rakek, v kateri je objavljen veroučni urnik za novo šolsko leto.

V cerkvi, kakor doslej prihajajte z zaščitnimi maskami. Določeno pa je tudi, da ob nedeljskih in prazničnih mašah ob vstopu v cerkev, v posebno škatlo, oddate svojo tel. številko brez imena in naslova. V primeru, da je bila pri sv. maši navzoča okužena oseba s koronavirusom, župnik na zahtevo pristojne državne ustanove, posreduje tel. št. udeležencev pri maši, ki so obveščeni o morebitni okužbi.

Tako je poskrbljeno, da lahko nemoteno prihajamo k bogoslužju, kot nas spodbuja tretja Božja zapoved in druga cerkvena zapoved. Spregled od dolžnosti prihajanja k nedeljski sveti maši, je s strani slovenskih škofov že nekaj časa preklican.