22. NEDELJA MED LETOM, 29.8. 2021

Objavil | 29 avgust, 2021

Godovi  in prazniki v  prihodnjem tednu:

Jutri goduje Feliks, mučenec, v torek Nikodem, Jezusov učenec, v sredo bo v naši nadškofiji praznik Kronanja Marije Pomagaj na Brezjah, v četrtek goduje Marjeta, mučenka, v petek Gregor Veliki, papež in cerkveni učitelj in v soboto Rozalija, spokornica.

Danes teden bo 23. nedelja med letom, v naši župniji tudi katehetska, ob začetku novega veroučnega leta.

Vpis k verouku bo potekal v četrtek, 2.9., od 10. – 12. ure, in od 16. – 18. ure v dvorani rakovškega župnišča. Otroke vpišete starši, s podpisanim spričevalom, ki ga vrnete ob vpisu. Za vpis v prvi razred, starši prinesete s seboj družinsko knjižico in krstni list, če je bil otrok krščen drugje. Veroučni urnik in vse kar je povezano z vpisom, je objavljeno na oglasni deski, pa tudi na spletni strani naše župnije.

V tem tednu bosta prvi petek in sobota, zato povabljeni k zakramentu svete spovedi in obhajila. V petek dopoldne bo obisk bolnikov po domovih.

Prihodnjo nedeljo, bomo s sveto mašo začeli novo veroučno in pastoralno leto. Udeležijo se je tudi vsi veroukarji s starši. Blagoslovili bomo šolske torbe in zvezke, za blagoslovljen začetek šolskega leta.

V soboto bo začetek bližnje priprave na prejem zakramenta svete birme, birmanske osemdnevnice.

• v ponedeljek ob 19.00: + Sara Gambier in Oscar Pereyra
  • v četrtek ob 19.00: + iz družine Mlinar