25. NEDELJA MED LETOM; 22.9. 2019

Objavil | 22 september, 2019

Godovi v prihodnjem tednu:

Jutri goduje p. Pij iz Pietrelcine, redovnik, v torek Anton Martin Slomšek, škof, v sredo Firmin, mučenec, v četrtek Kozma in Damjan, mučenca, v petek Vincencij Pavelski, redovni ustanovitelj in v soboto Venčeslav, mučenec.

Danes teden bo 26. nedelja med letom.

Vsak petek, pol ure pred sveto mašo, poteka skupna molitev pred Najsvetejšim, kamor ste povabljeni vsi farani. Naj nam ne bo škoda časa za osebno in skupno molitev, za različne potrebe.

Prihodnjo nedeljo, ste rakovški farani povabljeni v Ivanje selo, na slovesnost ob žegnanju. Letos obeležujemo 1600. letnico smrti svetega Hieronima, cerkvenega učitelja zahodne Cerkve. Podružna cerkev v Ivanjem selu, je posvečena prav svetemu Hieronimu, zato bo letos v ospredju praznovanje tega jubileja. Slovesno mašo ob 10. uri,  bo daroval g. nadškof, msgr. Stanislav Zore.

Hvala sodelavcem karitativne skupine v naši župniji, za pripravo današnjega srečanja. Po maši se vsi starejši povabljeni na srečanje  v dvorano.