25. NEDELJA MED LETOM; 22.9. 2019

Objavil | 22 september, 2019

Godovi v prihodnjem tednu:

Jutri goduje p. Pij iz Pietrelcine, redovnik, v torek Anton Martin Slomšek, škof, v sredo Firmin, mučenec, v četrtek Kozma in Damjan, mučenca, v petek Vincencij Pavelski, redovni ustanovitelj in v soboto Venčeslav, mučenec.

Danes teden bo 26. nedelja med letom.

Prihodnjo nedeljo, ste vsi unški farani povabljeni v Ivanje selo, na slovesnost ob žegnanju. Letos obeležujemo 1600. letnico smrti svetega Hieronima, cerkvenega učitelja zahodne Cerkve. Podružna cerkev v Ivanjem selu, je posvečena prav svetemu Hieronimu, zato bo letos v ospredju pranovanje tega jubileja. Slovesno mašo ob 10. uri,  bo daroval g. nadškof, msgr. Stanislav Zore. V farni cerkvi prihodnjo nedeljo zato ne bo svete maše ob 8.30, ampak pridite v Ivanje selo. Pripravljene bodo dodatne klopi, zato bo dovolj prostora za vse, ki želijo priti k nedeljski praznični maši. Med seboj dogovorite za prevoz.

Ob taki častitljivi obletnici se spodobi, da tudi cerkev in okolico primerno uredimo in očistimo. Vsi ki želite pri tem sodelovati, ste lepo povabljeni v torek, od 17h naprej v cerkev v Ivanjem selu.

Povabljeni, da ob tej priliki tudi kaj napečete za pogostitev po maši, ki bo pred cerkvijo. Kar boste prinesli, oddajte na pladnjih pri Puntarjevih, pod cerkvijo, v soboto od 17. do 18. ure.

Hvala sodelavkam karitativne skupine v naši župniji, za pripravo današnjega srečanja. Po maši se vsi starejši povabljeni na srečanje  v dvorano.

• v ponedeljek ob 19.00:  + Ivanka in Franc Petrič
    • v četrtek ob 19.00:        + Anton Jernejčič, obl.
    • v soboto ob 19.00:        + Jože Meden

• v nedeljo ob 10.00:    – za žive in pokojne farane

– za prebivalce soseske v I. selu

– za + gasilce iz naše župnije