26. NEDELJA MED LETOM, 1.10.2023

Objavil | 1 oktober, 2023

Godovi v prihodnjem tednu:

Jutri godujejo angeli varuhi, v torek goduje Frančišek Borgia, redovnik, v sredo Frančišek Asiški, redovni ustanovitelj, v četrtek Favstina Kowalska, redovnica, v petek Bruno, redovni ustanovitelj, v soboto pa bo spomin rožnovenske Matere Božje.

Danes teden bo 27. nedelja med letom.

Danes vstopamo v mesec oktober, ko je še posebej v ospredju molitev rožnega venca, zato povabljeni k uresničevanju le-te. Kot družine in posamezniki ga molite doma, pridružite pa se nam tudi v cerkvi, pol ure pred svetimi mašami. Naj nam ne bo žal časa, zato se odločimo, in pridimo v cerkev k skupni molitvi, ki bo lepša in občestvena.

Jutri jo bodo ob 18.30 oblikovali veroukarji in starši 6. in 7. razreda, v četrtek, pa veroukarji in starši 8. in 9. razreda.

V torek zvečer, bo ob 19.45 v dvorani župnišča na Rakeku, večer za starše, ki si ga udeležite vsi starši veroukarjev.

V tem tednu bosta prvi petek in sobota, zato ste povabljeni k zakramentu spovedi in obhajila. Ovrednotimo ta dan posebne milosti za svoje duhovno življenje. Dopoldne bo obisk starejših po domovih.

V soboto ob 9.30 bo v Ljubljani, na Prešernovem trgu, potekal že tradicionalni Pohod za življenje. Letošnji poudarek, bo poleg nerojenih otrok in njihovih mater še na zaščiti življenja bolnih in ostarelih, v luči aktualnih sprememb na tem področju. Pri sv. mašah bomo še posebej molili v ta namen, za zdravo pamet in človeško odgovornost.

Prihodnjo nedeljo bo reden ofer, ki bo namenjen obnovi zidu za cerkvijo, ki se sedaj obnavlja, prav tako pa obnovi peči in ogrevanja v župnišču. Bog povrni za vaše darove!

• v ponedeljek ob 19.00:  + Anton Svet in Franc Udovič, obl.
  • v četrtek ob 19.00:         – v zahvalo
  • v soboto  ob 19.00:        + starši Kumar
  • v nedeljo ob 8.30:     + Bogomir Fatur, obl.