26. NEDELJA MED LETOM, 27.9. 2020

Objavil | 26 september, 2020

Godovi in prazniki v  prihodnjem tednu:

Jutri goduje Venčeslav, mučenec, v torek nadangeli Mihael, Gabrijel in Rafael, v sredo Hieronim, cerkveni učitelj, v četrtek Terezija Deteta Jezusa, cerkvena učiteljica, v petek angeli varuhi in v soboto Frančišek Borgia, redovnik.

Danes teden bo 27. nedelja med letom, ki je rožnovenska.

V prihodnjem tednu, bosta prvi petek in sobota, zato povabljeni k zakramentu svete spovedi in obhajila. Dopoldne bom obiskal bolnike po domovih. Pred večerno mašo bo molitvena ura pred Najsvetejšim.

V četrtek, bomo vstopili v oktober, meseč rožnega venca. Vabim vas, da to molitev poživite tako doma, kot tudi v cerkvi. Potekala bo pol ure pred mašo.

V petek, jo bodo oblikovali birmanci – srednješolci, ob 18.30. Udeležba velja tudi za starše!

Vodja urada za liturgijo, kardinal Robert Sarah je v pismu predsednikom škofovskim konferenc, ki ga je podpisal papež Frančišek  zapisal, da prenos svete maše ne more nadomestiti fizične navzočnosti v cerkvi. Kjer zdravstvene razmere to dopuščajo, se je treba vrniti v normalnost krščanskega življenja, je zatrdil.

Te besede veljajo tudi naši krajevni cerkvi, vsem župnijam. Ne iščimo izgovorov, ampak z veseljem pojdimo k nedeljski sveti maši in se tudi v cerkvi držimo navodil, ki jih daje Nacionalni inštitut za javno zdravje!

V pisarni lahko oddate mašne namene do konca koledarskega leta.