29. NEDELJA MED LETOM; 20.10. 2019

Objavil | 23 oktober, 2019

Godovi v prihodnjem tednu:

Jutri goduje Uršula, mučenka, v torek Janez Pavel II, papež, v sredo Janez Kapistran, duhovnik, v četrtek Anton Marija Claret, redovni ustanovitelj, v petek Krizant in Darja, mučenca in v soboto Lucijan in Marcijan, mučenca.

Danes teden bo 30. nedelja med letom, za našo župnijo pa slovesni praznik češčenja Najsvetejšega zakramenta.

Povabljeni k molitvi rožnega venca doma in v cerkvi. V tem tednu ga bodo v četrtek ob 17.30 oblikovali člani župnijskega pastoralnega sveta.

Prihodnjo nedeljo bo tudi spovedovanje pred praznikom Vseh svetih. Prav je, da opravite sveto spoved. Spovednik bo na voljo od 7.45 naprej in popolne od 16. ure naprej.

V pisarni lahko poimensko oddate molitve za vaše rajne, za katere bomo molili na praznik Vseh svetih

Prihodnjo nedeljo, na dan celodnevnega češčenja Najsvetejšega, vabljeni, da se v molitvi osebno zadržite pred Gospodom. To je tudi dan, ko se v župniji pokaže iskrena in prava vernost kristjanov tega kraja, zato naj ne bi bilo farana, ki ne bi obiskal Gospoda v Najsvetejšem zakramentu. Spored tistih, ki oblikujete molitev je na oglasni deski. Pravočasno se dogovorite, kako boste oblikovali molitveno uro. Še posebej velja to za vse veroukarje in družine, ki oblikujejo molitveno uro ob 16h.

Slovesni sklep celodnevnega češčenja Najsvetejšega, s petimi litanijami Jezusovega srca, bo ob 17. uri. Vodil ga bo arhidiakon g. Tone Berčan, župnik v Ribnici.

Danes je misijonska nedelja, ko se v svojih molitvah spominjamo vseh misijonark in misijonarjev. Prav je da jim pomagamo tudi materialno, zato je pri izhodu nabiralnik za vaše darove. Bog povrni!

Danes ob 13.15 bo odhod vseh ki bomo romali na Brezje. Počakate na avtobusni postaji nasproti pokopališča.

• v ponedeljek ob 18.00:  + Frančiška Puntar, obl.
  • v četrtek ob 18.00:        + Jože in Jožefa Jernejčič, obl.
  • v soboto ob 18.00:        + Miha in Maks Umek, + starši Urbas
  • v nedeljo ob 8.30:      – za žive in pokojne farane
  •                ob 17.00:    + Marija Gnezda
  •                                  + Janez in Marija Šlajnar