29. NEDELJA MED LETOM, 22.10.2023

Objavil | 22 oktober, 2023
  1. NEDELJA MED LETOM, 22.10.2023

Godovi v prihodnjem tednu:

Jutri goduje Janez Kapistran, duhovnik, v torek Anton Marija Claret, redovni ustanovitelj, v sredo Krizant in Darija, mučenca, v četrtek Demetrij Solunski, mučenec, v petek Sabina Avilska, mučenka in v soboto Simon in Juda Tadej, apostola.

Danes teden bo 30. nedelja med letom, v naši župniji pa slovesni praznik Celodnevnega češčenja Najsvetejšega zakramenta.

Povabljeni k skupni molitvi rožnega venca v našo župnijsko cerkev. V četrtek, 26.10., ga bodo ob 18.30  oblikovale članice molitvene skupine, v soboto, 28.10., ob 18.30, pa članice Župnijske Karitas.

V pisarni, lahko še v tem tednu, poimensko oddate za molitve za priporočene rajne, za katere bomo molili na praznik Vseh svetih, prav tako pa tudi že sprejemam mašne namene za prihodnje koledarsko leto.

Bog povrni za vaše darove ob misijonski nedelji, ki so namenjeni za misijone. Oddate jih v nabiralnik pri izhodu. Tam si lahko vzamete tudi žepni misijonski koledarček, pri tiskovinah pa revijo Misijonska obzorja.

Prihodnjo nedeljo, na dan celodnevnega češčenja Najsvetejšega, vabljeni, da se v molitvi osebno zadržite pred Gospodom. To je tudi dan, ko se v župniji pokaže iskrena in prava vernost kristjanov, zato naj ne bi bilo farana, ki ne bi obiskal Gospoda v Najsvetejšem zakramentu. Spored je na oglasni deski.

Pravočasno se dogovorite, kako boste oblikovali molitveno uro.

Še posebej velja to za vse veroukarje in družine, ki oblikujejo molitveno uro ob 16h.

Slovesni sklep celodnevnega češčenja Najsvetejšega, s petimi litanijami Jezusovega srca, bo ob 17. uri. Vodil ga bo letošnji novomašnik, g. Blaž Zorko, kaplan na Vrhniki.

Prihodnjo nedeljo bo tudi spovedovanje pred zapovedanim praznikom Vseh svetih, zato povabljeni da pristopite k zakramentu svete spovedi. Od 15.30 pa do 17. ure, bo na razpolago duhovnik za sv. spoved ali pogovor.

Prihodnjo nedeljo, bodo na voljo nagrobne sveče, ki jih bodo prodajale sodelavke župnijske Karitas.

• v ponedeljek ob 19.00:    + Anton Svet in Franc Udovič
  • v četrtek ob 19.00:           + Marija Šlajnar, obl.
  • v soboto  ob 19.00:          + Jože Oblak
  •                 ob 19.00:        + Ana in Karel Grčman