3. ADVENTNA NEDELJA, 17.12.2023

Objavil | 17 december, 2023

Godovi in prazniki v prihodnjem tednu:

Jutri goduje Gracijan, misijonar, v torek Urban V., papež, v sredo Dominik, opat, v četrtek Peter Kanizij, cerkveni učitelj, v petek Frančiška Cabrini, redovna ustanoviteljica in v soboto Janez Kancij, duhovnik.

Danes teden bo 4. adventna nedelja.

Poleg oznanjenih svetih maš, bo v torek ob 18.30, še sveta maša za + Franca Ivančiča, ob 7. dnevu.

Vabljeni, da tudi v tretjem adventnem tednu, sprejmete na svoj dom Marijo – romarico. V prihodnjem tednu boste sprejeli Marijo na domove farani iz Dovc in Partizanske ceste, ter Škocjanske ceste, Poti v Dele, ter Gasilske ulice in Na vasi. Povabljeni pa tudi, da napišete vaše molitvene namene, za katere bomo molili pri svetih mašah.

Danes vstopamo v drugi del adventa, v čas neposredne priprave na praznik Kristusovega učlovečenje, božično osemdnevnico. Potekala bo vsak dan ob 18.30, v eni izmed župnij, kakor so redne maše. Zato se boste rakovški farani pridružili unškemu občestvu in obratno. Kljub temu imate vsi farani možnost dobre duhovne priprave, zato jo izkoristite. Še posebej to velja za družine z veroukarji, kar je del redne kateheze in priprave na Božične praznike.

Prihodnjo nedeljo bo tudi spovedovanje. Spovednik bo na voljo od 9.45 naprej.

V pisarni so na voljo Marijanski koledarji in družinske pratike, v cerkvi pa boste lahko dobili tudi kadilo in blagoslovljeno vodo.

V petek dopoldne bo obisk starejših  po domovih.