3. POSTNA NEDELJA, 3.3. 2024

Objavil | 3 marec, 2024

Godovi v prihodnjem tednu:

Jutri goduje Kazimir, poljski kraljevič, v torek Hadrijan, mučenec, v sredo Fridolin, opat, v četrtek Perpetua in Felicita, mučenki, v petek Janez od Boga, redovni ustanovitelj in v soboto Frančiška Rimska, redovnica.

Danes teden bo 4. postna nedelja, laetare, nedelja veselja.

Vabljeni k zvestemu uresničevanju letošnje župnijske postne akcije »Spreobrnite se in boste živeli«. Več o tem  je v zgibankah.

Vabljeni k postni pobožnosti križevega pota, ki poteka ob nedeljah, ob 14.30. Danes jo bodo oblikovali, veroukarji in starši 1.,2. in 6. razreda, prihodnjo nedeljo pa veroukarji in starši 3., 4. in 5. razreda.

V petek bo v župnijski dvorani na Rakeku, ob 19. uri potekal drugi postni večer. Gost bo profesor, dr. Boštjan Marko Turk, slovenski politolog, novinar, politični analitik in pisatelj. Spregovoril bo o Vojni za mir, kot se imenuje knjiga ki jo je izdal, in govori o aktualnih razmerah v Ukrajini. Knjigo boste lahko tudi kupili.

V pisarni se lahko prijavite na postno popoldansko romanje pa tudi na večdnevno romanje v času prvomajskih počitnic.

• v ponedeljek ob 18.00:    + Ivanka Meglen
  • v četrtek ob 18.00:            + Anton Oblak