3. POSTNA NEDELJA, 3.3. 2024

Objavil | 3 marec, 2024

Godovi v prihodnjem tednu:

Jutri goduje Kazimir, poljski kraljevič, v torek Hadrijan, mučenec, v sredo Fridolin, opat, v četrtek Perpetua in Felicita, mučenki, v petek Janez od Boga, redovni ustanovitelj in v soboto Frančiška Rimska, redovnica.

Danes teden bo 4. postna nedelja, laetare, nedelja veselja.

Vabljeni k zvestemu uresničevanju letošnje župnijske postne akcije »Spreobrnite se in boste živeli«. Več o tem  je v zgibankah.

Vabljeni k postni pobožnosti križevega pota, ki poteka ob petkih pol ure pred sveto mašo, ob 17.30. V petek jo bodo oblikovali veroukarji in starši 4. in 5. razreda.

V petek bo v župnijski dvorani ob 19. uri potekal drugi postni večer. Gost bo profesor, dr. Boštjan Marko Turk, slovenski politolog, novinar, politični analitik in pisatelj. Spregovoril bo o Vojni za mir, kot se imenuje knjiga ki jo je izdal, in govori o aktualnih razmerah v Ukrajini. Knjigo boste lahko tudi kupili.

V pisarni se lahko prijavite na postno popoldansko romanje pa tudi na večdnevno romanje v času prvomajskih počitnic.

Na voljo je nova številka tiskanih oznanil, Naš Rakek, ki si jo vzemite pri izhodih.