30. NEDELJA MED LETOM, 29.10.2023

Objavil | 29 oktober, 2023

Godovi in prazniki v prihodnjem tednu:

Jutri goduje Marcel, mučenec, v torek Volbenk, škof, v sredo bo slovesni in zapovedan praznik Vseh svetih, v četrtek bo spomin vernih rajnih, v petek goduje Viktorin Ptujski, mučenec in v soboto Karel Boromejski, škof.

Danes teden bo 31. nedelja med letom, ki bo tudi zahvalne nedelja.

V sredo, bomo obhajali slovesni in zapovedan praznik Vseh svetnikov, ko se spominjamo naših svetih bratov in sester, ki so že pri Bogu in so tako naši priprošnjiki. Ker je praznik zapovedan, nas poleg Božje zapovedi, opominja tudi cerkvena zapoved udeležbe pri bogoslužju. Sveti maši bosta ob 10. uri v Ivanjem selu, po njej bodo molitve na pokopališču in blagoslov grobov, in ob 14.30 tukaj, v farni cerkvi. Po maši bomo skupaj v sprevodu odšli na pokopališče, kjer bomo molili za naše pokojne in blagoslovili grobove. Ob 17. uri pa bomo v farni cerkvi molili rožni venec za naše rajne, vabljeni da se nam pridružite, zlasti tisti ki ste sami doma, da bomo skupaj molili.

V četrtek, ob spominu vernih rajnih,  bo praznična sveta maša zvečer, ob 18. uri.

V prihodnjem tednu bosta prvi petek in sobota, zato povabljeni k zakramentu svete spovedi in obhajila. V petek dopoldne bo obisk bolnikov po domovih.

Danes popoldne, bo ob 15.30 do 17. ure, priložnost za sv. spoved.

Po sveti maši bodo na voljo sveče, ki jih bodo delile sodelavke župnijske Karitas.

Danes bo v naši župniji potekal Dan celodnevnega češčenja Najsvetejšega. Ne pozabimo na osebno in skupno molitev po razporedu. Vsekakor pa ste povabljeni da se odzovete Gospodovemu vabilu. Veroukarji in starši oblikujejo molitev ob 16. uri.

Slovesni sklep celodnevnega češčenja Najsvetejšega, s petimi litanijami Jezusovega srca, bo ob 17. uri. Vodil ga bo letošnji novomašnik, g. Blaž Zorko, kaplan na Vrhniki.

• v sredo ob 10.00:     + Angela, Marija in Ivanka Modic           (IVANJE SELO)
  •                 ob 14.30:       – za žive in pokojne farane                      (UNEC)
  •                 ob 14.30         + Ana in Jakob Blažek
  • v četrtek ob 18.00:          +  Vincenc in Štefanija Kavčič

ob 18.00:         + Vladimir Matičič

• v soboto ob 18.00:          + Jože Rebec, obl.
  • v nedeljo ob 8.30:     + Marija Meden, obl.