30. NEDELJA MED LETOM, 25.10. 2020

Objavil | 15 oktober, 2020

Godovi in prazniki v  prihodnjem tednu:

Jutri goduje Demetrij Solunski, mučenec, v torek Sabina Avilska, mučenka, v sredo Simon in Juda Tadej, apostola, v četrtek Mihael Rua, duhovnik, v petek Marcel, mučenec in v soboto Volbenk, škof.

Danes teden bo slovesni in zapovedan praznik Vseh svetih.

Vsak dan domači župnik, mašuje po vaših namenih, brez prisotnosti ljudi. Seznam mašnih namenov za štiri tedne je na oglasni deski, ali na internetni strani naše župnije, pod rubriko mašni nameni.

Verouk je do nadaljnjega odpovedan. Vaši kateheti, vas bodo obvestili o poteku dela za naprej.

Podeljevanje zakramentov (krsta, porok in birme) se prestavi.

Za podelitev bolniškega maziljenja in svete evharistije v nujnih primerih na domu,  pokličite domačega župnika.

Vsako nedeljo ob 11. uri, povabljeni k prejemu svetega obhajila. Več o tem je zapisano tukaj.

Danes v naši župniji obhajamo spomin obletnice posvetitve naše cerkve. V molitvi se spomnimo vseh preteklih in sedanjih rodov, ki jih je domača cerkev povezovala v eno občestvo pred Bogom. Molimo, da bi se po epidemiji, znova vsi zbrali v naši farni cerkvi.

V nedeljo, na praznik Vseh svetih, do domači duhovnik sam blagoslovil pokopališče. Pri maši se bo spomnil tudi vseh priporočenih  rajnih, ki ste jih poimensko v pisarni priporočili v molitev. Zanje bo tudi opravljena sveta maša. Do sobote, 31.10., lahko v pisarni, ali v nabiralnik,  še oddate imena za molitve za vaše rajne.

Ob času, ko bo duhovnik blagoslovil pokopališče, bodo zvonili vsi zvonovi v župnijskih in podružnih cerkvah, farani pa sem v istem času zberite k molitvi. Enako bodo zvonovi povabili k molitvi, na praznik Vseh svetih (1.11.) in Vernih duš dan (2.11) ob 18. uri, ko se zberemo k molitvi za naše rajne. Več o tem lahko preberete tukaj.

Danes popoldne bo možno pristopiti k zakramentu svete spovedi, da bomo lahko pripravljeni obhajali zapovedan praznik Vseh svetih. Spovedovanja bo ob 15.30 do 16.45. Na voljo bo spovednik od drugod.

V pisarni že sprejemam mašen namene za prihodnje koledarsko leto, od 1.1. naprej.