31. NEDELJA MED LETOM, 30.10.2022

Objavil | 30 oktober, 2022

Godovi in prazniki v  prihodnjem tednu:

Jutri goduje Volbenk, škof, v torek bo slovesni in zapovedan praznik Vseh svetih, v sredo bo spomin vernih rajnih, v četrtek Viktorin Ptujski, mučenec, v petek Karel Boromejski, škof in v soboto Zaharija in Elizabeta, starša Janeza Krstnika.

Danes teden bo 32. nedelja med letom, ki je zahvalna nedelja.

V torek, bomo obhajali slovesni in zapovedan praznik Vseh svetnikov, ko se spominjamo naših svetih bratov in sester, ki so že pri Bogu in so tako naši priprošnjiki. Ker je praznik zapovedan, nas poleg Božje zapovedi, opominja tudi cerkvena zapoved udeležbe pri bogoslužju. Sveti maši bosta ob 10. uri v Ivanjem selu, po njej bodo molitve na pokopališču in blagoslov grobov, in ob 14.30 tukaj, v farni cerkvi. Po maši bomo skupaj v sprevodu odšli na pokopališče, kjer bomo molili za naše pokojne in blagoslovili grobove. Ob 17. uri pa bomo v farni cerkvi molili rožni venec za naše rajne, vabljeni da se nam pridružite, zlasti tisti ki ste sami doma, da bomo skupaj molili.

V sredo, ob spominu vernih rajnih,  bo praznična sveta maša zvečer, ob 18. uri.

V petek, od 18. do 20. ure, bodo sodelavke Karitas, delile evropsko hrano, v garaži župnišča, kot običajno.

V prihodnjem tednu bosta prvi petek in sobota, zato povabljeni k zakramentu svete spovedi in obhajila. V petek dopoldne bo obisk bolnikov po domovih.

Danes popoldne, bo ob 15.45 do 17. ure, priložnost za sv. spoved. Spovedoval bo g. novomašnik Janez Pavel Šuštar, kaplan na Igu, ki bo tudi vodil sklep celodnevnega češčenja Najsvetejšega zakramenta.

Veroukarji in starši, oblikujete molitev pred Najsvetejšim ob 16. uri.

Po sveti maši bodo na voljo sveče, ki jih bodo prodajale sodelavke župnijske Karitas. Cena je 2 €.

• v ponedeljek ob 18.00:   + Mira in straši Urbas, obl.
  • v torek ob 10.00:        + Angela, Marija in Rajko Modic             (IVANJE       SELO)
  • ob 14.30:                        – za žive in pokojne farane
  •  ob 14.30:                       + Darinka Svet                 (UNEC)
  • v sredo ob 18.00:             + iz družin Pereyra in Gambier

+ Jože Rebec, obl.

• v soboto ob 18.00:           + Frančiška Puntar, obl.
  •                 ob 18.00:           + iz družine Blažek
  • v nedeljo ob 8.30:       – za žive in pokojne farane