4. ADVENTNA NEDELJA; 18.12. 2016

Objavil | 18 december, 2016

Godovi v prihodnjem tednu:

Jutri goduje Urban V., papež, v torek Dominik, opat, v sredo Peter Kanizij, duhovnik in cerkveni učitelj, v četrtek Frančiška Cabrini, redovna ustanoviteljica, v petek Janez Kancij, duhovnik in v soboro Adam in Eva, svetopisemska človeka.

Danes teden bo slovesni in zapovedan praznik Jezusovega rojstva – Božič.

Vsi farani, posebej verukarji z družinami vabljeni vsak večer k pripravi na božične pranike, devetdnevnici, ob 19. uri.

Vsi tisti veroukarji, ki v tem tednu, ko je bilo spovedovanje, niso bili pri spovedi, poskrbite, da jo boste opravili, enako velja tudi za starše, ki naj bi svojim otrokom dajali zgled pri prejemanju zakramentov.

V sredo dopoldne, bom obiskoval bolnike po domovih.

V soboto bo prvi sveti večer. Po starodavni slovenski navadi bomo svoje domove pokropili z blagoslovljeno vodo in jih pokadili in nadnje klicali Božji blagoslov. Blagoslovljena voda, oglje in kadilo, bo na razpolago na mizici pred spovednico.

Na sveti večer bo sveta maša ob 18. uri, ki je namenjena mlajšim otrokom, sicer pa se udeležite slovesne polnočne maše v čast Jezusovemu rojstvu, na božični dan, pa bo praznična maša ob 10.uri. Pri polnočni maši bo darovanje okoli oltarja za potrebe farne cerkve.

Dan po božiču bo praznik svetega Štefana, diakona in mučenca. Sveta maša bo ob 10. uri. Obenem je za našo domovino tudi državni praznik, zato bomo izobesili zastave.

Vabljeni, da tudi v zadnjem tednu, nadaljujemo z uresničevanjem naše župnijske adventne akcije, ko z  Marijo po domovih molite za vse družine in ljudi v stiski. V tem tednu, bo Marija romala po Partizanski cesti, Na vasi in Gasilski ulici.

V petek ob 20. uri bo vaje za pevce v pripravi na božične praznike.

Izšla je nova številka tiskanih oznanil Naš Rakek.

V tem tednu smo zaključili vsa dela v zvoniku, zato si danes lahko po sveti maši, ogledate zvonik v novem sijaju.

Sedaj po sveti maši bo kratka vaja za otroke otroškega zborčka.